o projektu

Scoolpt je sochařsko architektonický ateliér, který se specializuje na 3D tisk betonu.

Vydali jsme se na cestu inspirovanou organickými tvary a buněčnou strukturu, od umění a soch ke stavění domů a konstrukcí. Od jednoho robota, k platformě, která by umožnila architektům a stavebním firmám realizovat sny jejich zákazníků, nás, lidí. Udržitelně a rychle.

co nabízíme

 •  neotřelé kreativní řešení pro veřejný prostor a architekturu
 • 3D tisk rozličných materiálů od betonu po plast či keramiku
 • komplexní řešení v souvislostech

čím disponujeme

 • výrobní halou s portálovými jeřáby
 • průmyslovými roboty pro 3D tisk a CNC obrábění
 • teamem architektů, designerů a výtvarníků

čím se lišíme

 • kombinace výtvarného a architektonického studia
 • možnost samotné realizace projektu pomocí 3D tisku
 • jsme průkopníci 3D tisku betonu v Čechách

co můžete očekávat

 • vypracování návrhu od studie po prováděcí projekt
 • zpracované 3D vizualizace a 3D modelu
 • samotnou realizaci projektu

náš team

Michal Trpák

Michal je vizionář, sochař, skialpinista i mořeplavec. Vytvořil desítky soch z různých materiálů, které jsou vystaveny u nás i v zahraničí. Postavil první betonový organický dům, či jako první vytvářel sochy robotem. Pořádá i výstavu Umění ve městě v Českých Budějovicích či stál i u zrodu pražského sochařského festivalu Sculpture line.

Petr Tuček

Autorizovaný architekt ČKA 3922
Petr je architekt balancující mezi přímkou a křivkou.

David Síla

výtvarník, keramický designer
Experimentátor s materiály a technologiemi, který navrhne čajový set z porcelánu nebo celý dům. Ve Scoolptu modeluje objekty rozličných forem a připravuje data pro robotický 3D tisk.

Jana Moravcová

Jana je naše projektová managerka, která zkoordinuje vědce, architekty a výtvarníky. Dokáže dát věcem řád a krýt celému týmu záda, aby všichni mohli tvořit, objevovat a navrhovat.

Láďa Trpák

Startupista, snílek i běžec. Láďa rád hledá nové cesty a přístupy. Baví ho propojovat lidi, i technologie. Stál u zrodu 3 internetových firem – první Jobpilot byla vyzyvatel jobs.cz v oblasti HR, druhá Advertures byla největší digitální marketingová agentura a v třetí, ZOOTu si vyzkoušel jaké to je, když věci nejdou podle plánu.

Jiří Vele

Jiří je architekt, konstruktér, vizionář a pozorovatel vesmíru. Učí na ČVUT v experimentálních ateliérech 3d tisk, postavil vlastní značku 3D tiskáren s názvem Veletiskárna. Jeho zájem o 3D tisk betonu pramení z jeho snu postavit na Marsu základnu, která byla i předmětem jeho diplomové práce. Ve Scoolptu vyvíjí inovativní tiskovou hlavu, připravuje data k tisku a ovládá robota při samotném tisku.

Kateřina Nováková

Kateřina má ráda Experimenty všeho druhu. Učí na ČVUT z nadšení. Je spolupůvodcem nápadu na Experimentální atelier v Molabu, kde se studenty zkoumá možnosti netradičních materiálů i navrhovacích postupů, zejména ji láká odpad. Momentálně se baví s PETMATEM tiskem z recyklovaných plastů. Je libo třeba originální světlo nebo náušnice?
keyboard_arrow_up